TEHETSÉG KERESTETIK - "Mindig talpra esel, mint a macska?"

Március 20-án immár 11. alkalommal került megrendezésre iskolánkban a Tehetség kerestetik elnevezésű komplex tanulmányi verseny. 11 általános iskola tanulói versenyeztek egyénileg és csapatban. Idén a verseny témája: Tehetség kerestetik- avagy- „Mindig talpra esel, mint a macska?”

Felhívásunkra az idei tanévben a következő iskolák jelentkeztek:

Somssich Antal Általános Iskola Zalakomár

Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola

Türjei Szent László Általános Iskola

Zalaszentbalázsi Petőfi Sándor Általános Iskola

Sármelléki Általános Iskola

Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Borsfai Fekete István Általános Iskola

Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola, Nagykanizsa

Deák Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Zalaszentgrót

Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye, Nagykanizsa

Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola

Az ünnepélyes megnyitón Feiler Zsuzsanna igazgatónő köszöntötte a versenyzőket, kísérő pedagógusokat, a zsűrit. A zsűri tagjai Szijártóné Horváth Andrea, a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ hivatali főtanácsos asszonya és Horváth Tibor Sármellék község polgármestere volt.

Piszker Máté 4. osztályos tehetséges versmondó tanulónk Gáti István: A gombaszakértő verse című költeményével vidám hangulatot teremtett.

A megnyitó után a komplex feladatlapot írták meg tanulók osztályonként. A feladatlapok szövegértés, matematika, környezetismeret/természetismeret/természettudomány, történelem témakörökben tartalmaztak feladatokat.

A feladatlapok megoldása után egy helyi civilszervezet,  a SÖTYE asszonyai ízletes, kemencében sült pogácsával vendégelték meg a résztvevőket. Köszönjük áldozatos munkájukat!

A színházteremben folytatódott a verseny. Az iskolák csapatai előadták előzetesen megírt költeményeiket a macskáról, majd bemutatták a házi kedvenc életét megkönnyítő, segítő találmányukat. A versenyhez hozzátartozott a csapatok által elkészített zászlók bemutatása is. Az előzetesen kiadott feladatokra igazán lelkiismeretesen felkészültek a csapatok. Kitűnő előadásokat, termékbemutatókat láttunk és hallottunk.

Az idei versenyt Kőnig Dia kisállat-tenyésztő előadása, bemutatója tette különlegessé. A diákok testközelből nézhették és simogathatták meg a cicákat.

Az egyéni verseny díjazását a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ biztosította minden évfolyam helyezettjei számára. Nagyon szép és tartalmas könyveket kaptak a gyerekek.

Iskolánk tanulói egyénileg és csapatban is sikeresen teljesítettek. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Eredményeink, helyezettjeink:

1. évfolyam Kulcsár Lilla II. helyezés

2. évfolyam Németh Benjámin I. helyezés

3. évfolyam Ringbauer Gergely III. helyezés

4. évfolyam Kaszab Réka III. helyezés

5. évfolyam Hetesi Blanka I. helyezés

7. évfolyam Németh Barnabás I. helyezés

Csapatban – Pamacskák –(Kulcsár Lilla, Németh Benjámin, Ringbauer Gergely, Kaszab Réka, Hetesi Blanka, Fi Bence, Németh Barnabás, Domján Ramóna) I. helyezést érték el tanulóink.

Köszönjük az iskolák felkészülését, aktív részvételét és gratulálunk az elért helyezésekhez!

Szeretettel várunk mindenkit jövőre!