Tavaszi versenyeredmények

Közeledik az év vége, ám lelkes és szorgalmas tanulóink újabb és újabb eredményekkel örvendeztetnek meg minket.

Április 27-én a Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola által meghirdetett Inkey Fenntarthatósági Vetélkedőn vett részt iskolánk csapata. A vetélkedő célja a diákok környezettudatos szemléletformálása, a fenntarthatóság területén szerzett tudásuk összemérése volt.

A verseny egy elméleti és egy gyakorlati részből állt:

• Előadást hallgattak a gyerekek biodiverzitás témában. Ehhez kapcsolódóan tesztfeladatsort töltöttek ki.

• Az Inkey Park és a Palini – tó területén gyalogtúra keretében folytatódott a program. Különböző állomásokon mérték össze a diákok a tudásukat fenntarthatósági témákban.

Öt fős csapatunk tagjai:

Kaszab Réka, Németh Kristóf, Réz Ábel, Németh Barnabás, Domján Ramóna

Felkészítőjük: Mátrai Istvánné tanárnő- Zsóka néni

Nagyon ügyesen teljesítettek a gyerekek. Jól érezték magukat a vetélkedő folyamán.

Május 4-én a gyenesdiási Kárpáti János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett szövegértő versenyen vett részt iskolánk négy tanulója : Hetesi Mihály és Varga Mátyás 2. osztályos, Kaszab Réka és Magyarósi Mira 4. osztályos tanulók.

Nagyon ügyesen dolgoztak a gyerekek a 10 iskola versenyző tanulói között. Büszkék vagyunk rájuk!

Hetesi Mihály 2. helyezést ért el (Felkészítője Dr. Petrovicsné Frigyer Anita)

Magyarósi Mira 5. helyezést ért el (Felkészítője Lázárné Mátés Tímea)

Gratulálunk!

Május 22-én két csapattal vettünk részt a Borsfai Fekete István Általános Iskola által szervezett, túrával egybekötött tanulmányi versenyen. Az erdőben való tájékozódás mellett különböző típusú feladatok megoldásával mutatták meg a természettel kapcsolatos tudásukat a tanulók. Mindkét csapat sikeresen vette az akadályokat. A Sármelléki Kalandorok és a Sármelléki Kistúrázók is lelkes munkával II. helyezést értek el.

GRATULÁLUNK!

Sármelléki Kistúrázók : Bor Rajmund, Németh Benjámin, Erdélyi Máté, Belovári Bálint

Sármelléki Kalandorok : Rális Csanád, Réz Ábel, Németh Barnabás, Gál Hunor

2023.05.26-án Celdömölkön az Országos Diákolimpia döntőjében Akrobatikus rock and Roll kategóriában Gelencsér Lèna 8.helyezést ért el.

Június 5-én Budapesten lezajlott a nemzetiségi rajzpályázat eredményhirdetése. Iskolánkból a díjazottak, Pas-Bali Zoé és Szilágyi Attila, osztályfőnökük kíséretében vettek részt a rendezvényen.

Gratulálunk az elért eredményekhez! Köszönjük tanulóink és felkészítőik kitartó és lelkes munkáját!