Nemzeti összetartozás napja

Nemzeti összetartozás napja

2021. június 4. a Nemzeti összetartozás napja

Tanulóink műsora

"Az első világháborút lezáró Magyarországra vonatkozó békeszerződés értelmében a Felvidéket, Kárpátalját, Erdélyt, a Délvidéket, Horvátországot más országokhoz csatolták. Az ország egyik napról a másikra elveszítette területének 2/3-át, lakosságának felét. Három és fél millió ember rekedt határainkon túlra. A megalázó békeszerződés hírére megszólaltak a harangok, az emberek gyászruhába öltöztek, temették Magyarországot.
A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon, melyet 2010. május 31-én iktatott törvénybe az Országgyűlés." (https://www.rfmlib.hu/gyerek/book/junius-04-nemzeti-osszetartozas-napja)

2021. június 4-én megemlékeztünk erről a napról. Tanulóink délelőtt az iskola udvarán, délután pedig a Trianoni emlékműnél énekkel, verssel köszöntötték a Nemzeti összetartozás napját. 

Köszönjük szépen felkészítőik és a tanulók munkáját!

 

Kapcsolódó galéria

Nemzeti összetartozás napja

Pályázatok

Okosan a pénzzel