„….míg a Földön ember él, Petőfi visszatér”

Iskolánk 2026. március 13-án méltó módon emlékezett meg az 1848. március 15-i forradalom és szabadságharc eseményeiről.

Iskolánk 2026. március 13-án méltó módon emlékezett meg az 1848. március 15-i forradalom és szabadságharc eseményeiről.

Az 5. osztályosok műsorában elhangzott versek és dalok felidézték a kor hangulatát, utaltak az akkori európai forradalmi eseményekre és bemutatták, mi történt hazánkban ezen a történelmi jelentőségű napon.

A műsor során megelevenedtek a forradalom pillanatai: a márciusi ifjak bátorsága, a szabadság iránti vágy és az összefogás ereje. Külön hangsúlyt kapott az a történelmi tény, hogy a forradalom kezdetben vérontás nélkül aratott győzelmet.

Az időszalagon tovább haladva, a tanulók megemlékeztek hazánk sorsfordító eseményeiről is, egészen az 1867-es kiegyezésig, amely új korszakot nyitott Magyarország történetében.

Köszönjük az 5. osztályos tanulók lelkes és megható előadását, valamint a felkészítő pedagógusok gondos munkáját.

Kapcsolódó galéria

„….míg a Földön ember él, Petőfi visszatér.”

Pályázatok

Készült Magyarország kormánya támogatásával 2024.
magyar falu
hat_nat_bga
Okosan a pénzzel
csodaszarvas
petőfi 200
magyar kormány támogatása
Határtalanul