Körzeti mesemondó- és rajzverseny iskolánkban

2023. november 15-én tartottuk mesemondó versenyünket és a hozzá kapcsolódó rajzpályázatunk eredményhirdetését.

 

 A megnyitón a versenyző tanulók, kísérő pedagógusok és a zsűri köszöntése után Horváth Ajsa Flóra, 7. osztályos tehetséges énekes tanulónk népdaléneklésével kápráztatta el a közönséget. A zsűri tagjai: 1-2. évfolyamon: Tarné Molnár Éva, magyar szakos tanárnő, Illés Margaréta, a Zalavári Óvoda vezetője és Horváth Orsolya logopédus, 3-4. évfolyamon: Hontváriné Lasics Henrietta magyar műveltségterületű tanító, Józsa Katalin, a Sármelléki Zöld Gólya Óvoda és Bölcsőde vezetője, Takácsné Ilku Anita, a Sármelléki Közösségi Színtér vezetője volt.

10 iskola 49 tanulója mérettette meg magát mesemondásban, ahol a magyar népmesék világával varázsolták el a zsűrit és társaikat.

Rajzverseny témájaként a magyar népmesék közül  Az aranyszőrű bárány című meséhez készítettek meseillusztrációkat a pályázók.
11 iskolából 97 alkotás érkezett. Különböző technikájú, szebbnél szebb produktumokat kaptunk. A képzőművészettel foglalkozó zsűri tagjai: Szabó Barnabás, Szabó Mária és Czeglédi Zsuzsa volt.

A versenyzőket és kísérőiket iskolánk szülői szervezete vendégelte meg.

A két verseny résztvevő iskolái:

Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola, Nagykanizsa

Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola

Csány-Szendrei Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Keszthely

Csány-Szendrei Általános Iskola Belvárosi Tagiskola, Keszthely

Zrínyi Miklós Általános Iskola, Murakeresztúr

Dr. Szántó Imre Általános Iskola, Alsópáhok

Nagyrécsei Körzeti Általános Iskola

Királyi Pál Általános Iskola , Szepetnek

Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Keszthely

Gersei Pethő Általános Iskola, Zalaszántó

Kárpáti János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Gyenesdiás

Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gelsei Weöres Sándor Általános Iskola

Zrínyi Miklós- Bolyai János Általános Iskola Bolyai János Tagintézménye, Nagykanizsa

Szabó István Általános Iskola, Cserszegtomag

Sármelléki Általános Iskola

A rajzverseny helyezettjei évfolyamonként:

1. évfolyam
I.Lakatos Léna, Zalakarosi Móra FerencÁlt.Isk. és Alapfokú M.I.

II. Ruszó Botond, Zalakarosi Móra FerencÁlt.Isk. és Alapfokú M.I.
III. Hajas Violetta, Sármelléki Általános Iskola

2. évfolyam
I.Fenyvesi Pilár Holda, Zalaapáti Gábor ÁronÁltalános Iskola

II. Grabicza Alexa, Zalaapáti Gábor ÁronÁltalános Iskola
III. Szántó Vanda, Zalakarosi Móra FerencÁlt.Isk. és Alapfokú M.I.

3. évfolyam
I. Györkös Noémi, Zalaapáti Gábor ÁronÁltalános Iskola

II. Szilágyi Attila Sármelléki Általános Iskola
III. Lazzarotto Sofia, Gelsei Weöres Sándor Általános Iskola

4. évfolyam
I.Móritz Adrienn, Zrínyi Miklós-Bolyai JánosM-A Két Tanítási NyelvűÁlt. Isk. Bolyai JánosTagintézménye Nagykanizsa

II. Csíkos Adél, Szabó István Általános Iskola, Cserszegtomaj
III. Böröndi Rebeka Jázmin? Dr. Szántó Imre Általános Iskola, Alsópáhok

A mesemondó verseny helyezettjei évfolyamonként:

1. évfolyam:

I.    Szabó Dávid                     Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola

II.  Asztalos Luca                    Egry József Ált. Iskola és Alapfokú Műv. Isk.

III. Markó Flóra                       Gersei Pethő Általános Iskola, Zalaszántó

                                                                          

2. évfolyam

I.    Kulcsár Lilla                    Sármelléki Általános Iskola

II.  Rákosa Máté                     Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola

III. Kálovits Ignác                    Egry József Ált. Iskola és Alapfokú Műv. Isk.

 

3. évfolyam                                                                                

I.   Kontor Márk                       Csány-Szendrey Ált.Iskola és Alapfokú Műv. Isk.

II.  Szokol Pál Erik                   Palini Inkey Boldizsár Ált. Iskola

III. Nagy Botond                      Nagyrécsei Körzeti Általános Iskola

 

4. évfolyam                                                                                          

I.   Horváth Laura                    Palini Inkey Boldizsár Ált. Iskola

II.  Németh Noémi                   Palini Inkey Boldizsár Ált. Iskola

III. Prótár Boróka                     Dr. Szántó Imre Általános Iskola, Alsópáhok

 

Köszönjük a versenyző tanulók, felkészítőik, a zsűri munkáját és a szülők támogatását!

Gratulálunk az elért helyezésekhez!

Szeretettel várunk mindenkit jövőre!

Kapcsolódó galéria

Körzeti mesemondó- és rajzverseny iskolánkban

Pályázatok

petőfi 200
magyar kormány támogatása
Okosan a pénzzel
Határtalanul
csodaszarvas
magyar falu