III. Vándortábor 2021 BÖRZSÖNY

III. Vándortábor 2021 BÖRZSÖNY

III. Vándortábor a Börzsönyben 2021. augusztus 4-10-ig.

A Diósjenői Erdei Szabadidőpark élményeivel kezdett a csoport, onnan kapaszkodtak fel a legendák földjére, a Kámorra, ahol bepillanthattak a Róka-lyukba, a Csepegő-kői barlangba és az árpád-kori földvár maradványait is megtekinthették. A Pénzásási Turistaháztól egyenesen Drégely várát célozták meg, ahonnan a Kútbereki Turistaház felé vették utjukat. A vadregényes Börzsöny szépségét és gazdagságát élvezve megismerkedhettek a Lohanci sziklakápolna történetével, leróhatták tiszteletünket az Erdész Emlékműnél, ellenőrizhették GPS-ük adatait a Börzsönyi szintezési főalappontnál, de utuk az Ozmotring -, a Csipcsina- és a Dorottyin-oldal, valamint az Asztal-kő felfedezését is tartogatta. A végén pedig mi más jöhetett, mint a Kemencei Erdei Múzeumvasút.

Az Erdei Vándortáborok ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében ezen az útvonalon idén csomagszállítás-mentesség volt. Az „év legzöldebb hetén” az itt túrázó diákok után fejenként egy-egy fát is elültettek a tábor után. 

Kapcsolódó galéria

III. Vándortábor 2021 BÖRZSÖNY

Pályázatok

magyar kormány támogatása
Okosan a pénzzel
csodaszarvas
magyar falu
Határtalanul
petőfi 200