Járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrend

• Az intézmény alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítása megtörtént. A szükséges takarító- és fertőtlenítőszerek továbbra is rendelkezésre állnak.
  • Az intézményt kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja.
  • Amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, orvosi vizsgálatáról kell gondoskodni. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
  • Az intézmény tanulói és dolgozói számára az épületben maszk viselése lehetséges több osztály egyidejű jelenléte esetén (udvar, közösségi terek).
  • A tömegközlekedési eszközökön és az iskolabuszon maszk viselése kötelező!
  • Az intézménybe érkezéshez a tanulók az udvar felőli bejáratot használják. A bejáratnál kihelyezett fertőtlenítő használata kötelező.

Szünetek után a kézmosás kötelező:

1-2-3. osztályok a teremben

4. osztály az emeleti mosdóban

5. és 7. osztályok a teremben

6. és 8. osztályok a földszinti mosdóban

Igény esetén fertőtlenítőszer használata lehetséges.

Mosdók, mellékhelyiségek használata:

1-2-3-4.osztályok emeleten

5-6-7-8.osztályok földszinten

• Szünetekben a csoportosulások elkerülendők. Az épületben és az udvaron az osztályok a számukra kijelölt helyen tartózkodhatnak. Erről az osztályfőnök ad felvilágosítást.
  • Tanítási napokon a szülők az udvar felőli kapuig kísérhetik a gyerekeket. Az intézménybe ügyintézés céljából előzetes jelzés (csengő, telefon) után lehet bejönni a titkársághoz vezető főbejáraton. Ilyen esetekben kötelező a maszk viselése és belépéskor a kéz fertőtlenítése.
  • A napközi végén, 16.00 órakor a pedagógusok a kapuig kísérik a tanulókat. Kérjük a szülőket, hogy a kapunál várakozzanak!
  • Egyéb esetben, írásbeli kikérő alapján, a gyermekükért érkező szülők az udvar felőli bejáratnál az iskolaőrnek jeleznek, aki a tanteremből kikíséri a bejáratnál várakozó szülőhöz a gyerekeket.
  • A tanulók az intézményben fokozottan figyeljenek a zsebkendő használatára. Kérjük, minden nap hozzon a gyermek megfelelő mennyiségű papírzsebkendőt (ruhazsebkendő használata tilos a járványhelyzet idején)!

Változások a csengetési rendben:

8.00-8.45                 1.óra

8.45-9.00                 tízórai szünet az alsó tagozatosoknak

9.00-9.45                 2.óra

9.45-10.00               tízórai szünet a felső tagozatosoknak

10.00-10.45             3.óra

10.55-11.40             4.óra

11.50-12.35             5.óra

12.40-13.25             6.óra

13.30-14.15             7.óra

Egészségünk védelme és a biztonságos tanulásszervezés érdekében kérjük az előírások betartását!

Köszönjük együttműködésüket!