A szláv írásbeliség napja Zalaváron

Szent Cirillre és Szent Metódra emlékeztünk a Várszigeten.

A Bolgár Országos Önkormányzat Szent Cirill és Szent Metód, a bolgár ábécé, kultúra és oktatás és a szláv írásbeliség napját május 24-én  Zalavár-Várszigeten is megünnepelte a Sármelléki Általános Iskola diákjaival és pedagógusaival.

Május 24-e az egyik legszentebb bolgár nemzeti ünnep. Ezen a napon a szent fivéreket, Cirillt és Metódot, a szláv ábécé megalkotóit ünnepeljük. A rendezvényen ünnepi beszédet mondott többek között Varga Szimeon bolgár nemzetiségi szószóló, majd felléptek a budapesti Bolgár Nyelvoktató Nemzetiségi Iskola tanulói, valamint iskolánk bolgár nemzetiségi oktatásban tanuló gyermekei.

Kapcsolódó galéria

A szláv írásbeliség napja Zalaváron

Pályázatok

Okosan a pénzzel
magyar falu
csodaszarvas
Határtalanul
magyar kormány támogatása
petőfi 200