A szláv írásbeliség és a bolgár kultúra napja Sármelléken

Május 24-e az írásbeliség, az oktatás és a bolgár kultúra ünnepe

Május 24-e az egyik legszentebb bolgár nemzeti ünnep. A szent fivéreket, Cirillt és Metódot, a szláv ábécé megalkotóit már a középkorban szentté avatták, őket köszöntöttük a bolgár nemeztiségi nevelésben részt vevő és szakkör keretein belül bolgár nyelvet tanuló gyermekeink műsorával. Ez az ünnep a bolgár nemzetiségi ünnepek közé tartozik. A betűk ünnepe mindnyájunk számára különleges dátum, melyet már több tanéve együtt köszöntünk bolgár barátainkkal. 

Köszönjük a tanulók és felkészítőik munkáját! Köszönjük a szülők támogató együttműködését, segítségét, melyet gyermekeik nyelvtanulásához nyújtanak! 

Kapcsolódó galéria

A szláv írásbeliség és a bolgár kultúra napja Sármelléken

Pályázatok

Okosan a pénzzel